Archiv aktualit

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
 
Sv.Anežka

Den otevřených dveří 11.1.2018

Ve čtvrtek 11. ledna se bude na naší škole konat den otevřených dveří, od 10:00 do 17:00 hodin. V rámci programu předvedeme zájemcům o studium přijímací zkoušky pro obor Předškolní a mimoškolní pedagogika, naši studenti předvedou zkoušky z hudební a tělesné zdatnosti a mluvních dovedností a předáme informace ke zkouškám z výtvarné zdatnosti. Zájemci si tyto zkoušky budou moci také nanečisto vyzkoušet a poradit se s našimi pedagogy ohledně své přípravy ke zkouškám. Zájemce o studium na naší škole také tradičně přivítá náš školní sbor Datio a skupina studentů z kroužku divadelní improvizace, která patří k zakládajícím členům této aktivity na středních školách v ČR. Těšíme se také na zájemce o obory Pedagogické lyceum, Sociální činnost, Zdravotnický asistent a Ošetřovatel. Přijďte mezi nás.

03.01.2018

Sv.Anežka

Vánoční besídka

Poslední den školy v roce 2017 zakončený vánoční besídkou, fotografie k nahlédnutí.

22.12.2017

Sv.Anežka

Koncert sboru Datio ve Vídni

Náš školní sbor Datio se v počtu 57 členů chystá na třídenní zájezd do Vídně, kde ve středu 20. prosince bude mít společně se sborem Ondrášek vánoční koncert v krásném gotickém kostele Maria am Gestade v samém centru Vídně. Oba sbory spojuje osobnost našeho pana dirigenta Josefa Zajíčka. Panu dirigentovi i všem členům této velké cesty, kterých je společně 112, přejeme krásné zážitky v adventní Vídni a úspěšný koncert. Všem našim studentům a zaměstnancům i návštěvníkům našich stránek přejeme krásný a požehnaný adventní čas.

07.12.2017

Sv.Anežka

Srdíčkové dny

Ve dnech 7. - 8. září a 1.- 2. prosince se naše škola zapojila do charitativní akce „Srdíčkové dny“ občanského sdružení Život dětem. Sbírka je určena na pomoc dětem se závažným onemocněním. Aktivně se do sbírky zapojilo deset studentů druhých ročníků oborů sociální činnost, předškolní a mimoškolní pedagogiky. Velké díky patří občanům Oder za jejich štědré příspěvky. V září bylo vybráno 5398 Kč, v prosinci bylo vybráno 7 457,-Kč Kč. Děkujeme.

07.12.2017

Sv.Anežka

Angličtina hrou

V letošním školním roce se v rámci Střediska volného času opět otevřel kroužek Angličtina hrou, kde si mohou zájemci o tento jazyk vyzkoušet své jazykové, pedagogické, dramatické i výtvarné dovednosti v pestré paletě činností. Seznamujeme se zde s anglickými písněmi, říkadly a hrami společně s metodikou, jak tento jazyk naučit děti předškolního a mladšího školního věku. Vyrábíme také pomůcky. Na přiložené fotografii si můžete prohlédnout plakát, který naše studentky vytvořily na téma „Zvířata/Animals“.

07.12.2017

Sv.Anežka

Vánoční hvězda 2017

Naše škola se v letošním roce opět zapojila do prodejní akce „Vánoční hvězda“, kterou pořádá nezisková organizace Šance. Výtěžek z prodeje této krásné květiny bude věnován Hemato-onkologickému oddělení Dětské kliniky FN a LF UP Olomouc. Děkujeme všem, kteří touto formou pomáhají.

05.12.2017

Sv.Anežka

Ročníkové projekty 2017

Ve druhém pololetí druhého ročníku a v prvním pololetí třetího ročníku zpracovávají studenti tzv. ročníkové projekty, jedná se o skupinovou, dlouhodobou práci většího rozsahu, která má tři povinné části – část teoretickou, výzkumnou a praktickou. Praktická část je realizovaná formou výstupů v MŠ, ZŠ, sociálních ústavech, domovech .. a je podložená metodickými listy. Výsledky své roční práce studenti obhajovali a prezentovali ve svých pracovních týmech v rámci projektových dnů, které se konaly 20. a 21.11. 2017 (formální úprava) a 4. – 5. 12.2017 (obhajoby a veřejné prezentace).

05.12.2017

Sv.Anežka

Plavecký kurz

Studenti prvních ročníků se loučí s plaveckým kurzem. Ten se koná v období prvního čtvrtletí každého školního roku v krásné plovárně v Hranicích a přináší mnoho sportovních, ale i přátelských zážitků. Za úspěšné vedení kurzu děkujeme našim vyučujícím TV.

04.12.2017

Sv.Anežka

Pedagogická poema Most 2017, tři kategorie, tři ocenění

Báječná atmosféra panovala dne 8. - 11. 11. 2017 v Mostě. Proběhla zde jubilejní, 50. celostátní přehlídka studentů středních pedagogických a vyšších odborných škol zvaná PEDAGOGICKÁ POEMA.Studenti na ní vystupují ve třech kategoriích. Za každou pedagogickou školu se mohl zúčastnit jen jeden žák v jednotlivé kategorii. Naši SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České reprezentovaly tři studentky Monika Juříčková za improvizaci, Anna Sulovská za přednes a za hlasité čtení Adéla Ohnheiserová a přivezly krásná ocenění ze všech kategorií - dvě stříbrná pásma a to za přednes a hlasité čtení a jedno pásmo zlaté za improvizaci. GRATULUJEME.

20.11.2017

Sv.Anežka

Hodina angličtiny? - YES

Naše hodina angličtiny se vzhledem k datu kdy se konala, bylo to 31.10., nesla v duchu Halloweenu. Jako třída PL2 jsme se domluvili, že si uděláme Halloweenskou hodinu angličtiny. Vytvořili jsme dvojice a rozdali si úkoly. Jedna dvojice měla na starosti hru, druhá pracovní list a třetí písničku. Paní učitelka si sedla do lavice a my jsme se starali o hodinu sami. Řekli jsme si, že se nějak strašidelně namalujeme, ale po zhlédnutí našich individuí v zrcadle jsme uznali, že to nebude zase takový problém. Vše bylo krásně připraveno a nebyla by to paní učitelka, aby si pro nás také něco nepřichystala. Všem zúčastněným nestvůrám děkujeme. A jaká byla ve třídě atmosféra? No, uznejte sami  Mirka Urbánková, PL2

10.11.2017

Sv.Anežka

Úspěšná sportovní reprezentace školy

Naše děvčata obsadila v okresním finále basketbalu trojic výborné 4. místo. Gratulujeme a děkujeme našim basketbalistkám Tereze Strempkové a Vendule Cibulkové z PL1 a Gabriele Kučerové z PL2 za reprezentaci školy.

09.11.2017

Sv.Anežka

Noční bdění v duchu Taizé

Poslední říjnový den roku 2017 proběhlo v naší školní kapli již tradiční noční bdění, tentokrát ovšem v duchu modlitby komunity Taizé – Taizé je malá francouzská vesnička, celosvětově ovšem proslulá svým klášterem, který je trvale domovem asi stovky mužů a přechodně tisícům mladých lidí z celého světa. Modlitby komunity Taizé jsou typické svým pokojem a hloubkou, do které člověka vedou. Ačkoli Odry a Taizé dělí 1332 km a 12 hodin jízdy autem, přesto jsme všichni, kteří jsme se nočního bdění zúčastnili, nebyli od Taizé daleko, modlitba totiž činí i z dalekých lidí lidi blízké, a tak pokojný a hluboký Duch Taizé vanul ten večer i naší školou a jsem si jistý, že vane i nadále. P. Michal František Jadavan školní kaplan

06.11.2017

Sv.Anežka

Den otevřených dveří 2017

Ve čtvrtek 9. listopadu se bude na naší škole konat den otevřených dveří, od 10:00 do 17:00 hodin. V rámci programu předvedeme zájemcům o studium přijímací zkoušky pro obor Předškolní a mimoškolní pedagogika, naši studenti předvedou zkoušky z hudební a tělesné zdatnosti a mluvních dovedností a předáme informace ke zkouškám z výtvarné zdatnosti. Zájemci si tyto zkoušky budou moci také nanečisto vyzkoušet a poradit se s našimi pedagogy ohledně své přípravy ke zkouškám. Zájemce o studium na naší škole také tradičně přivítá náš školní sbor Datio a skupina studentů z kroužku divadelní improvizace, která patří k zakládajícím členům této aktivity na středních školách v ČR. Těšíme se také na zájemce o obory Pedagogické lyceum, Sociální činnost, Zdravotnický asistent a Ošetřovatel. přijďte mezi nás.

23.10.2017

Sv.Anežka

Koncert školní kapely Crazy Daisy

V pátek 13. října se školní kapela Crazy Daisy rozjela do Nového Jičína, do klubu Galerka, kde se od 20:00 hodin konal koncert dvou kapel, vystoupila Kapela Čenislav Horda a oderští studenti pod vedením Mgr. Davida Cindlera. Naše kapela si zahrála asi 7 písní a potěšila své posluchače a příznivce, kteří se již těší na další koncerty i slibované nové CD, které by mělo být hotovo v předvánočním čase.

23.10.2017

Sv.Anežka

Mezinárodní program vévody z Edinburgu

Naše škola se přihlásila do Mezinárodního programu vévody z Edinburgu. Je to prestižní vzdělávací program pro mladé lidi, který je propojuje v osobním rozvoji a získávání dovedností uplatnitelných v budoucím životě a práci. Během více než padesáti let jeho trvání jim úspěšně prošlo přes 8 milionů mladých lidí ze 140 zemí světa.

16.10.2017

Sv.Anežka

Státní maturita z matematiky

Naši současní studenti 1. ročníku oboru Pedagogické lyceum budou povinně maturovat z matematiky ve školním roce 2020/2021. Studenti oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika, kteří do 1. ročníku nastoupí ve školním roce 2018/2019 budou maturovat povinně z matematiky ve škol.roce 2021/2022. U studentů oborů Zdravotnický asistent a Sociální činnost maturitní zkouška z matematiky není povinná.

10.10.2017

Sv.Anežka

Jak se stát praktickou sestrou

Pokud máte zájem o povolání praktické sestry, studujte u nás maturitní obor Zdravotnický asistent. Od šk. roku 2019/20 dojde ke změně názvu oboru na Praktická sestra. Kód oboru 53-41-M / 01.

07.10.2017

Sv.Anežka

Studentské volby

3. října proběhly na SPdgŠ a ZSŠ sv. Anežky České Studentské volby 2017. Účast byla hojná, celkem se zúčastnilo 151 studentů ze všech našich oborů. Strany, které měly největší počet hlasů na naší škole, jsou KDU-ČS s 29 hlasy, ČESKÁ PIRÁTSKÁ STRANA 23 hlasů a STRANA ZELENÝCH s 16 hlasy. Tyto výsledky poputují do Prahy, kde budou zařazeny do hromadné statistiky, která ukáže pohled studentů na dění v politice. Děkujeme studentům za zodpovědnou volbu a účast v letošních Studentských volbách.

06.10.2017

Sv.Anežka

Sportovně turistický kurz

Ve dnech 18. 9. – 22. 9. 2017 se v Jánských koupelích – Mokřinkách uskutečnil sportovně-turistický kurz. Kurzu se účastnily třídy PMP3 a PL3, které doplnili studenti z vyšších ročníků. Žáci absolvovali cyklistické a turistické výlety. Odpolední program vzhledem k nepřízni počasí vyplnili indoorové aktivity. Všichni žáci zvládli kurz úspěšně. Heslo kurzu: Zážitek nemusí být příjemný, hlavně že je silný.

06.10.2017

Sv.Anežka

Srdíčkové dny 2017

Ve dnech 7. - 8. 9. 2017 se naše škola zapojila do charitativní akce „Srdíčkové dny“ občanského sdružení Život dětem. Sbírka je určena na pomoc dětem se závažným onemocněním. Aktivně se do sbírky zapojilo deset studentů druhých ročníků oborů Sociální činnost, Ppředškolní a mimoškolní pedagogiky. Velké díky patří občanům Oder za jejich štědré příspěvky. Celkem bylo vybráno 5398 Kč. Děkujeme.

06.10.2017

KRÁTKÉ ZPRÁVY

XXIV. ročník celostátní přehlídky

18.03.2017
Fotogalerie

4. projekt COMENIUS

29.10.2012
Realizujeme ve šk. rocích 2013/14 a 2014/15
Fotografie ke stažení

Náš 3. projekt Comenius

01.03.2011
V letech 2010-2012,
s partnerskými zeměmi BRD
a Itálií.
Mezinárodní projekt Comenius

Kultura a jazyk – evropské internetové noviny

Zahajujeme výuku akreditovaných kurzů

03.03.2015
Bližší informace zde v PDF

ANKETA

Líbí se Vám naše stránky?
Ano 76%
anketaanketa
Ne 24%
anketaanketa
Celkem hlasů: 1745 Střední roku

AtlasŠkolství - kam na střední školu

Nová závěrečná zkouška


Ministerstvo kultury

Mapa školství

Bridge Publishing House

Oxford University Press


Nenech to být