Srdce pro

Pozdravy a poděkování výtvarné výchovy

            Před téměř dvaceti lety 17. listopadu 2002 bylo tehdejším prezidentem Václavem Havlem rozsvíceno neónové srdce umělce Jiřího Davida na Pražském hradě. Jiří David dílo hájil tím, že nemá být neónovou reklamou na člověka, ale symbolem dorozumění, síly pozitivní komunikace...

            V současné pandemické době se srdce znovu objevuje  a je nositelem dalších  významů jako jsou sounáležitost, solidarita, podpora nejen zdravotníkům, jednota, povzbuzení a také jako symbol  protestu proti dezinformacím.

            Proto i naši žáci všech ročníků se ve výtvarné výchově připojili k těmto projevům poděkování či solidarity a vytvořili srdce jako pozdrav, ale také jako jakýsi komunikační kanál. Samotný symbol srdce uchopili z nejrůznějších úhlů pohledů a zpracovali nejrůznějšími způsoby zobrazení. Srdce jsou poděkováním nejen zdravotníkům, svým nejbližším, ale také zahrnují široké pole nejrůznějších vzkazů a pozdravů až po poděkování výrobcům tepláků, jejichž produkty byly celý rok nedílnou součástí naší každodenní reality.

Z výběru tvorby žáků jsme vytvořily krátké video. ZDE
Snad se Vám video a díla budou líbit...:-)
S přáním hezkých dnů
Vaše výtvarnice :-)

zveřejněno: 23.05.2021

Svátek má: