Archiv aktualit

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
 
Sv.Anežka

Prázdninový pozdrav

Krásné a pohodové prázdniny všem studentům, zaměstnacům školy i návštěvníkům našich stránek !!!

01.07.2018

Sv.Anežka

Výlet do Prahy

ve dnech 22. – 24. června 2018 se uskutečnil výlet do Prahy, na který jelo celkem 6 studentů naší školy, jejichž vystoupení na celostátní přehlídce bylo oceněné Zlatým pásmem. Ubytováni jsme byli na Křesťanském domově mládeže u sv. Ludmily nedaleko Václavského náměstí. A za tento sponzorský da, který byl součástí ocenění, moc děkujeme. Během výletu jsme navštívili Muzeum hudebních nástrojů, řadu památek v centru města, divadelní představení „Dámský krejčí“ a nedělní mši v krásném kostele sv. Ludmily. Výlet se setkal s velkým ohlasem nejen u studentů, ale i u učitelů. Kam jsme přišli, tam jsme zpívali a hráli. Večerní společné povídání pak stmelilo kolektiv a vztah student-učitel dostal nový „muzikantský“ rozměr.

28.06.2018

Sv.Anežka

Schůzka s rodiči budoucích studentů

Srdečně zveme rodiče budoucích studentů 1. ročníků i samotné studentky a studenty k informativní schůzce, která se bude konat v úterý 19. června v 16:00 hodin v tělocvičně naší školy. Na schůzce předáme informace ke studiu, k adaptačnímu pobytu prvních ročníků, ke středisku volného času, k ubytování v domově mládeže a další informace. Studentům zdravotnických oborů se představí také zástupci Nemocnice Agel a jejich stipendijní program. Od 15:00 bude probíhat burza učebnic.

13.06.2018

Sv.Anežka

Volná místa v oboru Ošetřovatel

V naší škole je stále možnost podat si přihlášku ke studiu učebního oboru Ošetřovatel. Informace Vám rádi podáme.

13.06.2018

Sv.Anežka

Projekt OP VVV v naší škole

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola sv. A.Č. realizuje v období od 1.9.2017 do 31.8.2019 projekt s názvem Podpora inkluze na SPgŠ a SZŠ sv.A.Č., který je financován z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Cílem projektu je rozvoj v oblastech, které škola určila jako prioritní pro svůj rozvoj a budoucí směřování. V rámci projektu jsou realizovány aktivity podporující vzdělávání žáků, pedagogů a spolupráci školy s rodiči.

12.06.2018

Sv.Anežka

1. místo v krajské soutěži

Dne 8.6. 2018 se několik studentek naší školy zúčastnilo "Anglického slavíka" - tradiční akce pořádané gymnáziem Hello z Ostravy. Jedná se o krajské kolo soutěže ve zpěvu anglických písní pro střední školy a vyšší gymnázia, které probíhá pod záštitou Moravskoslezského kraje. Školní band ve složení Andrea Bezoušková (PMP1), Adéla Schlesingerová (PMPA2), Lucie Kupčíková (PMPA2) a Tereza Fojtíková (PMP4) skončil na 3. místě v kategorii Kapely s interpretací písně Ironic od Alanis Morissette. Velký úspěch zaznamenala Adéla Schlesingerová v kategorii Jednotlivci, a to mezi 17 soutěžícími - obhájila prvenství z minulého roku a okouzlila interpretací písně A Million Dreams z filmu Největší showman.

11.06.2018

Sv.Anežka

Ve škole se nejen učí

Dobré školní klima se dá zprostředkovat pomocí mnoha projektů, ve kterých spolužáci spojí své síly a usilují o jeden společný cíl. My, studenti SPdgŠ a SZŠ svaté Anežky České, jsme si stanovili hned dva cíle zároveň a výsledek je nadmíru uspokojivý. V lednu naše škola byla požádána belgickým domovem pro seniory, zda bychom chtěli pomoci a společnými silami nasbírat deset tisíc čajových lístků, za které by se mohl pořídit elektrický vozíček pro nějakou babičku nebo dědečka z Belgie. S radostí jsme do toho šli. Lístečky se nosily ve velkém. Každý začal pít denně čaj, abychom požadovaného čísla dosáhli co nejrychleji. Hádejte, kolik se ochotné paní ve školní vrátnici napočítaly? Dvaceti pěti tisíc! To je na dva a půl vozíčku. O projektu se tedy dá říct, že byl více než úspěšně splněn.

01.06.2018

Sv.Anežka

Charitativní projekt

Z iniciativy naší školní samosprávy vzešel nápad o prodeji již nečtených knih našich spolužáků. Utržené peníze jsme poté měli v úmyslu poslat na studenty odhlasovanou organizaci. A tak jsme tedy sehnali dostatek knih, prodávali je takřka za hubičku a celkem vydělali 1963 Kč. Tyto peníze poputují do neziskové organizace Zdravotní klaun, která roznáší radost v nemocnících a domovech pro seniory.

01.06.2018

Sv.Anežka

Nejlepší anglická báseň

Letošní čtvrtý ročník celoškolní soutěže ve tvorbě anglicky psané poezie opět potvrdil, že se mezi našimi studenty vyskytují nadaní jedinci, kteří si poradí s haiku i volným veršem, s radou Popelce i slavnou řečí amerického bojovníka za lidská práva Martina Luthera Kinga, jr. Soutěž probíhala od září do dubna a její výsledky jste si mohli průběžně "vychutnat" na našem webu. Přikládáme "Editor´s Choice", neboli výběr redaktora soutěže. Nejlepší anglickou báseň v letošním školním roce vytvořila Adéla Elblová ze třídy PL2. Nejlepší anglická báseň.

30.05.2018

Sv.Anežka

Volná místa

Pro nový školní rok nabízíme ještě volná místa v našich studijních oborech: Čtyřleté maturitní obory: Pedagogické lyceum 78-42-M/03 – 4 volná místa, Předškolní a mimoškolní pedagogika 75-31-M/01 – 0 volných míst, Sociální činnost 75-41-M/01 – 3 volná místa, Zdravotnický asistent 53-41-M/01 – 6 volných míst. Tříletý obor s výučním listem: Ošetřovatel 53-41-H/01 - 10 volných míst.

29.05.2018

Sv.Anežka

Nový mezinárodní projekt

Naše škola uspěla se žádostí o přidělení evropského grantu pro projekt ERASMUS+. V rámci tohoto projektu budeme moci vyslat naše studenty zdravotnických oborů na pracovní stáže na Slovensku. Projekt bude trvat následující dva školní roky a zapojit do něj se bude moci 24 studentů. Máme velikou radost a těšíme se na realizaci a věříme, že projekt bude pro naše stutenty zajímavou a obohacující zkušeností.

17.05.2018

Sv.Anežka

Zdravotnická soutěž ošetřovatelů a zdravotních asistentů

Ve středu 25.dubna se uskutečnila na škole každoroční zdravotnická soutěž v praktických dovednostech budoucích ošetřovatelů a zdravotních asistentů. Soutěžní dvojice předváděly úpravu lůžka s pacientem a ředění dezinfekce. Úkolu se všichni zhostili výborně a potvrdili tak, že jsou svými učitelkami praxe dobře připraveni.

26.04.2018

Sv.Anežka

Jarní koncert sboru Datio

Dívčí pěvecký sbor Datio, který působí při Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole sv. Anežky České v Odrách, zve na jarní koncert do kostela sv. Václava v Ostravě. Představení se uskuteční ve středu 25. dubna od 18.00 hodin. Vstup na koncert je volný. Pro své diváky jej v přímém přenosu vysílá televize Noe. Společně se sboristkami z Datia, které řídí sbormistr Josef Zajíček, vystoupí také další interpreti, kteří zpěvačky doprovodili na jejich narozeninovém koncertu letos v lednu. Na klavír zahraje Jana Bezděková, na hoboj Alena Jestřebská, na varhany Vojtěch Trubač a na kytary Ludmila Červenková a Kateřina Kawuloková. Sbor Datio byl na letošní přehlídce zájmové umělecké činnosti církevních škol v Odrách oceněn porotou výjimečným umístěním ve Zlatém pásmu.

20.04.2018

Sv.Anežka

Literární soutěž o cenu Filipa Venclíka

Dne 21. 3. 2018 se naše 4 žákyně zúčastnily vyhlášení výsledků Literární soutěže o cenu Filipa Venclíka, kterou pořádá Hotelová škola Radlická z Prahy a Nadační fond Filipa Venclíka. Filip Venclík se ve svých 19 letech zastal kolemjdoucího v pražském metru, kterého obtěžoval opilý člověk. Sám Filip byl těžce zraněn do hlavy. Zemřel o den později, psal se rok 1993. Na jeho počest později vznikla právě tato soutěž. Tématem letošního ročníku bylo Přátelství, to je někdy víc než láska. Celkem se zůčastnilo z naší školy 9 prací v třech kategoriích. Samotné vyhlášení proběhlo v kině Lucerna. Vítězné práce přečetly významné herecké osobností divadelní scény např. Ladislav Frej, Taťána Fischerová. Z devíti našich prací byla oceněna esej Anny Zálešákové ze třídy PMP3. Získala zvláštní ocenění. Gratulujeme.

20.04.2018

Sv.Anežka

Jubilejní přehlídka, vysílání galaprogramu v TV NOE, výsledkové listiny

Děkujeme všem hostujícím školám na 25 jubilejní Celostátní přehlídce církevních škol v zájmové umělecké činnosti za jejich účast na přehlídce a krásná vystoupení. Přijeli jste k nám ze 23 škol, připravili jste 95 vystoupení, získali jste 12 cen diváka, 25 čestných uznání poroty a 12 vystoupení se umístilo v kategorii zlatého pásma a bylo odměněno také dárkovým poukazem na víkendový pobyt v Břevnovském klášteře a v klášteře Kapucínů v Praze, v Křesťanském DM sv. Ludmily v Praze a v Církevním DM Petrinum v Brně. Všem oceněným blahopřejeme a dárcům děkujeme. Blahopřejeme také všem, kteří postoupili do slavnostního pátečního galaprogramu- ten bude vysílán v TV NOE v neděli 13.5. 2018 ve 20:00 hodin. Zlaté pásmo, čestné uznání poroty.

12.04.2018

Sv.Anežka

Jubilejní 25. přehlídka- poděkování a gratulace

Děkujeme všem našim pedagogům i nepedagogům a studentům za organizační pomoc při jubilejní Celostátní přehlídce církevních škol v zájmové umělecké činnosti. Děkujeme za všechna umělecká vystoupení našich studentů – tanečníků, recitátorů, hudebníků a moderátorů a srdečně blahopřejeme k získání čestných uznání poroty v kategorii recitační Ondřeji Heryánovi a hudební skupině True Colours a k udělení 2 výjimečných zlatých pásem pro sbor DATIO a pro hudební seskupení Via Cantantinum Revival.

12.04.2018

Sv.Anežka

25. Celostátní přehlídka církevních škol

Po Velikonocích, ve dnech 3. dubna až 6. dubna pořádá naše škola jubilejní, 25. Celostátní přehlídku církevních škol v zájmové umělecké činnosti. Letos do Oder přijedou děti a studenti ze 22 škol z celé České republiky a připravily si 96 představení. Na jejich představení se těšíme spolu s odbornou porotou. Pro naše hosty je připravený také zajímavý jubilejní doprovodný program, výstavy, besedy, koncerty, hudební a dramatické dílny a také bohatý duchovní program, večer chval a slavnostní galaprogramy. Mediálními partnery jsou TV NOE a ČT 2 a také regionální tisk a rozhlasové stanice.

21.03.2018

Sv.Anežka

Srdečně Vás zveme na koncerty

Přehlídka je velký hudební svátek, srdečně Vás zveme na koncerty Jury Pavlici a Hradišťanu, Adama Bubíka a Pavla Helana. Těšíme se také na koncerty školních kapel v pátek večer. Jste srdečně zváni.

21.03.2018

Sv.Anežka

Výstava výtvarných děl

V rámci jubilejní přehlídky připravujeme řadu doprovodných programů, srdečně Vás zveme na 2 výstavy. Jedna bude připravena v Dělnickém domě v Odrách a bude to výstava hybohledů pana Pavla Macka. Srdečně na ni zveme přehlídkové hosty a také děti z oderských základních škol. Druhá výstava se bude konat v kostele svatého Bartoloměje a je to výstava Služebník Boží od Jindřicha Štreita. Na vernisáži v pátek 6.4. v 10:00 promluví pan doktor Max Kašparů. Na přehlídce se pak budete moci setkat na besedě s dalším milým hostem, panem profesorem Petrem Piťhou.

21.03.2018

Sv.Anežka

Cinderella- anglické představení pro děti

Ve středu 14. 3. 2018 odehráli studentky a studenti ze Střední pedagogické a Střední zdravotnické školy sv. Anežky České v Odrách dvě anglická představení pro děti ze ZŠ Komenská a ZŠ Pohořská. V rámci Střediska volného času se studenti v kroužku „Angličtina hrou“ seznamují s metodikou výuky angličtiny v předškolním a mladším školním věku. Získané dovednosti předvedli studenti právě při tvorbě představení „O Popelce“, které sehráli v anglickém jazyce.

16.03.2018

KRÁTKÉ ZPRÁVY

XXIV. ročník celostátní přehlídky

18.03.2017
Fotogalerie

4. projekt COMENIUS

29.10.2012
Realizujeme ve šk. rocích 2013/14 a 2014/15
Fotografie ke stažení

Náš 3. projekt Comenius

01.03.2011
V letech 2010-2012,
s partnerskými zeměmi BRD
a Itálií.
Mezinárodní projekt Comenius

Kultura a jazyk – evropské internetové noviny

Zahajujeme výuku akreditovaných kurzů

03.03.2015
Bližší informace zde v PDF

KALENDÁŘ AKCÍ

<září 2018>
púsčpsn
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

ANKETA

Líbí se Vám naše stránky?
Ano 73%
anketaanketa
Ne 27%
anketaanketa
Celkem hlasů: 1948 Střední roku

AtlasŠkolství - kam na střední školu

Nová závěrečná zkouška


Ministerstvo kultury

Mapa školství

Bridge Publishing House

Oxford University Press


Nenech to být