Archiv aktualit

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
 
Sv.Anežka

Beseda s pamětníkem holocaustu.

V pondělí 26.listopadu proběhla dvouhodinová beseda s pamětníkem holocaustu ing.Michalem Salomonovičem z Ostravy a paní Janou Hlávkovou z Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém. Beseda byla určena pro 2.ročníky v rámci výuky dějepisu. Osobní svědectví přeživšího vězně několika koncentračních táborů a pochodu smrti bylo pro účastníky besedy z řad studentů a učitelů příležitostí lépe pochopit období holocaustu.

27.11.2018

Sv.Anežka

Sv. Anežka putovala historií - projekt DofE

Dobrodruhové ze SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České splnili poslední úkol, ostrou dobrodružnou expedici, který jim chyběl k získání bronzové medaile v rámci mezinárodního projektu ‚The Duke of Edinburgh Award‘, avšak na expedici nebylo nic ostrého, kromě jazyku studentů při zdolávání kopce Mlýnice. David Popelka, Žaneta Fusková a Adéla Kleslová se s neohroženým zápalem za doprovodu svých drahých společníků Ondrou Heryánem a Radkou Kiššovou vydali z Oder 16. 11. na dlouhé putování za poznáním známých míst oderského okolí... (dále po rozkliknutí textu)

20.11.2018

Sv.Anežka

Duchovní obnova PL4

Ve svatomartinský podvečer jsme se studenti z PL4 začali sjíždět do Fulneku na místní faru za účelem duchovní obnovy. Otec Slavomír Peklanský (z řádu Pallotinů) nás přivítal a přizval do jídelny ke stolu, kde nám prozradil, jak bude vše probíhat. Po krátkém úvodu jsme se všichni přesunuli do čajovny ... (dále po rozkliknutí textu)

19.11.2018

Sv.Anežka

22. ročník přehlídky umělecké tvorby Motýlek

Děkujeme děvčatům i jednomu chlapci tanečního kroužku za spolupráci se speciální MŠ a ZŠ Motýlek v Kopřivnici, která každoročně pořádá přehlídku taneční, dramatické a hudební tvorby hendikepovaných dětí. Název letošní přehlídky byl „Taneční Motýlek“. Členové školního tanečního kroužku nacvičili s dětmi efektní taneční vystoupení v duchu strašidel a kostlivců s názvem „Ze záhrobí“. Vystoupení sklidilo velký aplaus a žáci tak získali spoustu užitečných, radostných a cenných zkušeností při společných nácvikových zkouškách i samotném vystoupení.

19.11.2018

Sv.Anežka

Pedagogická poema – národní kolo, Čáslav

„ …Ta poema ma ma. V mém srdci sídlí tahle poema ma ma. Žiju jen pro ni, tak se ukaž všem na na. Chcem vědět, co je ta poema, padáme na kolena. Ta poema ma ma…“ Znělka Pedagogické poemy 2018 nám utkvěla v paměti na hodně dlouho, stejně jako zkušenosti a schopnosti, které naši studenti na této čáslavské poemě získali. Karel Mikula, Sabina Palkovičová a Kristýna Zaorálová reprezentovali naši školu v kategoriích: přednes, čtení a improvizované vyprávění. Všem třem se jejich výstup moc povedl a už teď tajně doufají, že se budou moci zúčastnit také 52. ročníku této poemy, který se bude konat příští rok.

19.11.2018

Sv.Anežka

Svačinky pro ADOPCI

Studenti čtvrtého ročníku třídy PL4 připravili krásnou akci pro podporu školního projektu „Adopce na dálku“. V rámci tohoto projektu podporují naši studenti i pedagogové chlapce ze Zambie- Lungu Solomona. Na jeho vzdělání přispíváme částkou 8 000,- Kč za rok. V letošním roce připravili studenti malý projekt – zdravé, vlastnoručně připravené a upečené svačinky pro spolužáky. A výtěžek této akce poputuje do Zambie. Všem zapojeným studentům děkujeme za krásný nápad i jeho realizaci.

12.11.2018

Sv.Anežka

Listopadový DOD

Listopadový den otevřených dveří proběhl velmi hezky, o milé přivítání všech hostů a zájemců o studium ve škole se již tradičně postaral školní sbor Datio, v tělocvičně školy následoval program, ve kterém byly předvedeny ukázky přijímacích zkoušek ze všech čtyřech uměleckých zdatností, potřebných k přijetí na obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. O příjemnou atmosféru se starali studentští průvodci a školu provoněly palačinky studentů připravujících svačinky pro adoptovaného spolužáka Salomona Lungu. Děkujeme všem pomocníkům i návštěvníkům a těšíme se na den otevřených dveří 10. ledna 2019.

12.11.2018

Sv.Anežka

13. listopadu - svátek patronky naší školy sv.Anežky České

Po rozkliknutí můžete zhlédnout dokument o odkazu princezny, světice z rodu Přemyslovců, která byla 12. listopadu 1989 svatořečena.

10.11.2018

Sv.Anežka

Den otevřených dveří, 8.11.2018

Srdečně zveme všechny zájemce o studium na naší škole na den otevřených dveří, který se bude konat ve čtvrtek 8. listopadu. Den otevřených dveří bude zahájený v 10:00 malým vystoupením školního sboru Datio a poté bude pokračovat program v tělocvičně školy, kde zájemcům o obor Předškolní a mimoškolní pedagogika předvedeme přijímací zkoušky z jednotlivých zdatností. Den otevřených dveří bude trvat do 17:00 hodin. Všechny zájemce srdečně zveme.

02.11.2018

Sv.Anežka

Srdíčkové dny 2018

Ve dnech 20. – 21. 10. 2018 se uskutečnila už tradiční akce „Srdíčkové dny“, které se zúčastnilo deset studentek SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České. Sbírka byla tentokrát pro Nikolku, která má cukrovku a veškerá léčba této nemoci je pro rodinu náročná. Díky vlídnosti, ochotě a příspěvkům občanů se podařilo studentkám vybrat 3 598 Kč. Děkujeme.

25.10.2018

Sv.Anežka

Vítáme sbor Datio z cest - poděkování z Říma

Vážená paní ředitelko, bylo mi ctí s Vámi a s panem sbormistrem spolupracovat. Dívky zpívaly úžasně a skvěle reprezentovaly Vaši školu i celou Českou republiku. Obdiv patří i dalším hudebníkům. Bylo opravdu nádherné, když jejich české písně rozezněly baziliku sv. Petra. A věřte mi, že je to pro české krajany v Římě opravdu vzácné přijít na českou mši s českým hudebním doprovodem na tak prestižní místo. Moc děkujeme, že jste k nám sbor vypravila. Srdečně Vás a všechny zdravím. Zuzana Válková, Primo segretario, Velvyslanectví ČR při Svatém stolci/Ambasciata della Rep. Ceca presso la Santa Sede

05.10.2018

Sv.Anežka

Sbor DATIO zdraví z Říma.

Velká koncertní cesta sboru DATIO do Říma a Vatikánu se koná díky pozvání pana velvyslance ČR ve Vatikánu a pana vícerektora římské koleje Nepomucenum. Sbor je na cestách od úterý 25.září do pondělí 1.října, ve čtvrtek 27.9. bude mít koncert v bazilice sv. Marcellina a Pietra, v pátek 28.9., v den svátku českého světce, sv. Václava, bude doprovázet mši svatou přímo v bazilice svatého Petra. Na svých cestách navštíví nejen Řím a Vatikán, ale také Assisi a Orvieto. Přejeme hodně Božího požehnání na všech cestách a při všech krásných vystoupeních.

27.09.2018

Sv.Anežka

Projekt DofE – Mezinárodní cena vévody z Edinburgu

V loňském školním roce jsme se zapojili do projektu DofE, ve kterém pokračujeme i letos. Projekt má 4 povinné části: vědomostní, sportovní, dobročinnou a expediční, snaží se pomáhat studentům v jejich osobnostním rozvoji dle možností a individuálního plánu každého zúčastněného. Projekt s krásným posláním u nás oslovil mnoho studentů, někteří se již připravují na závěrečnou expedici. Heslo projektu je „Oceňujeme mladé lidi, kteří se nebojí velkých cílů“. Splnění velkých i malých cílů našim studentům přejeme a přikládáme první expediční fotografii.

27.09.2018

Sv.Anežka

Velké školní stavby

Od konce června do konce prosince probíhá ve škole velká stavební činnost, probíhá rekonstrukce stropů nad 3. nadzemním podlažím, zrekonstruované učebny jsou postupně předávány do užívání škole – všem kolegům i žákům moc děkujeme za pochopení. Současně probíhá střešní nadstavba, v novém, zvýšeném podkroví vzniknou pokojíčky domova mládeže.

27.09.2018

Sv.Anežka

Sportovní kurz

Jánské koupele – Mokřinky. Žáci třetích ročníků se ve dnech 17. – 21. 9. účastnili sportovního kurzu. Díky dobrému počasí si žáci mohli vyzkoušet mnoho aktivit. Účastníci absolvovali 165 km na kole, vyzkoušeli si skalní lezení a další sportovní aktivity venku. Pestrý program zahrnoval také návštěvu Muzea Břidlice v Budišově nad Budišovkou a exkurzi ve Františkově dvoře v Klokočově. Žáci se také vzdělali v oblasti práce s mapou. Všichni účastníci kurz úspěšně absolvovali a věříme, že na něj budou rádi vzpomínat.

24.09.2018

Sv.Anežka

První společná pouť církevních škol na Maria Hilf u Zlatých Hor

První pouť církevních škol slavili v pátek 14. 9. na Maria Hilf studenti, pedagogové a přátelé Biskupského gymnázia a Střední pedagogické a Střední zdravotnické školy sv. Anežky České Odry.

18.09.2018

Sv.Anežka

Adaptační pobyty 1. ročníků

V září se konají adaptační - seznamovací pobyty pro všechny studenty prvních ročníků. Tyto pobyty se konají v diecézním Středisku mládeže ve Staré Vsi ve spolupráci se zkušenými animátory, třídními učiteli a školním kaplanem. Další pobyty spojené také s duchovními obnovami se konají na farách v okolí Oder, ve Spálově, Dobešově, na Pohoři, dle domluvy jednotlivých skupin. Přejeme všem našim studentům krásné zážitky.

17.09.2018

Sv.Anežka

První společná pouť církevních škol

V rámci oslav dne církevního školství se v pátek 14.září na poutním místě Maria Hilf u Zlatých Hor uskuteční první společná pouť církevních škol. Zúčastní se jí společně Biskupské gymnázium z Ostravy a naše škola. Mše svatá začne v 10:30 hodin. Srdečně zveme.

06.09.2018

Sv.Anežka

Slavnostní zahájení školního roku

Zveme všechny studenty a zaměstnance školy na zahájení školního roku v kostele svatého Bartoloměje v Odrách v pondělí 3. září 2018 v 9.00 hodin. První den školního roku obdrží všichni studenti prvních ročníků od Klubu přátel církevní školy školní výukovou pomůcku - školní diář 2018/19, kterou vydala Generation Europe. Věříme, že studentúm bude diář dobře sloužit. Úspěšný školní rok přeje všem vedení školy, školská rada a KPŠ.

01.09.2018

Sv.Anežka

Prázdninový pozdrav

Krásné a pohodové prázdniny všem studentům, zaměstnacům školy i návštěvníkům našich stránek !!!

01.07.2018

KRÁTKÉ ZPRÁVY

XXIV. ročník celostátní přehlídky

18.03.2017
Fotogalerie

4. projekt COMENIUS

29.10.2012
Realizujeme ve šk. rocích 2013/14 a 2014/15
Fotografie ke stažení

Náš 3. projekt Comenius

01.03.2011
V letech 2010-2012,
s partnerskými zeměmi BRD
a Itálií.
Mezinárodní projekt Comenius

Kultura a jazyk – evropské internetové noviny

Zahajujeme výuku akreditovaných kurzů

03.03.2015
Bližší informace zde v PDF

KALENDÁŘ AKCÍ

<prosinec 2018>
púsčpsn
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

ANKETA

Líbí se Vám naše stránky?
Ano 72%
anketaanketa
Ne 28%
anketaanketa
Celkem hlasů: 2001 Střední roku

AtlasŠkolství - kam na střední školu

Nová závěrečná zkouška


Ministerstvo kultury

Mapa školství

Bridge Publishing House

Oxford University Press


Nenech to být