Adaptační kurz PL3 a PMPA3

Ve dnech 14. a 15. října 2021 se naše třída PL3 a PMPA3 vydala na adaptační kurz. Našim cílem bylo prohloubení našich vztahů po pandemické situaci. Na naší cestě do Spálovského mlýna nás doprovázeli paní učitelka Mgr. et Mgr. Renata Gehringer a pan učitel Mgr. Pavel Dubec.

Tento kurz započal již ve čtvrtek odpoledne, když jsme se společně vydali na vlakové nádraží v Odrách. Cesta vlakem byla příjemná a zbylé kilometry pěšky nám uběhly jako voda. Ubytovali jsme se v útulných vyhřátých pokojíčcích a byli rádi, že jsme všichni spolu.

Během večera a druhého dne jsme společně hráli různé hry a dělali další aktivity. Hráli jsme deskovky, double, piškvorky aj. Dokonce jsme si i opakovali učivo druhého ročníku z matematiky a etické výchovy, kdy nás paní učitelka Gehringer pomocí aktivizačních metod zapojila do hry pexesa a hlavolamů, které nezapomněla vzít na náš společný pobyt s sebou.

Noc také proběhla pohodově a některým našim spolužákům se ráno nechtělo ani vstávat. Řekla bych, že většině z nás by dokonce nevadilo zůstat v rekreačním středisku déle. Jelikož to ale nebylo možné, museli jsme se pomalu balit…

Nakonec byl náš pobyt zakončen buď slanou, nebo sladkou tečkou. Palačinky zachutnaly nejednomu mlsnému jazýčku a z tradiční české kuchyně zabodovalo knedlo vepřo zelo. S plnými bříšky a všemi zavazadly, jsme se nakonec vydali domů. Za celou třídu si dovolím říci, že se nám kurz velmi líbil a užili jsme si spoustu zábavy.

Barbora Bálková, PL3

zveřejněno: 15.10.2021

Svátek má: