Anglické divadlo – Animal Farm

Ve středu 8. března se skupina studentů, doprovázející pedagogové a rodilá mluvčí Elinor zúčastnili anglického divadelního představení ANIMAL FARM vytvořeného podle románu George Orwella.
Představení se nám velmi líbilo. Mohli jsme si propojit dokonce tři předměty, a to anglický jazyk, literaturu a dramatickou výchovu. Ačkoli jsme v angličtině nerozuměli zcela všemu, příběh jsme pochopili, a navíc jsme také obdivovali kreativní zpracování a profesionální výkony herců.
Jsme rádi, že jsme měli možnost být součástí této akce a těšíme se na případnou další.

Karolína Kaňoková, PMP3


Měli jsme možnost spolu se třídou navštívit KD Poklad v Ostravě-Porubě a zhlédnout divadelní představení Animal Farm, které bylo celé v anglickém jazyce. Zpočátku jsem měla obavy, jak se herci s tímto dílem poperou. Ale i přesto, že jich bylo pouze pět, dokázali zahrát skvělé divadlo. Každý z nich ztvárnil hned několik postav. Další z mých strachů byl právě scénář tohoto představení v anglickém jazyce. Zpočátku jsem si musela zvyknout na přízvuk, ale po pár minutách jsem rozuměla bez problémů. Také se mi líbilo minimum rekvizit, které herci různě přeskládávali podle potřeb dané scény. Jelikož máme toto dílo v maturitním kánonu, tak mi to pomohlo i v tomto směru. Pro rozšíření obzorů bych toto či jiné anglické představení velmi doporučila navštívit všem žákům.

Elen Bonková, PL4

zveřejněno: 09.03.2023

Svátek má: