Lyžařský výcvik 2024

Moc Vás zdravíme z lyžařského výcviku prvních ročníků SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České. V letošním roce jsme vyjeli na Valašsko - do Velkých Karlovic a ubytovaní jsme na hotelu Kyčerka. K výcviku dojíždíme skibusem do stejnojmenného skiareálu Kyčerka.
A jak se mají naši studenti na výcviku? Jedna studentka to shrnula takto:

"Smetí" na svahu
Je pondělí a tím začíná náš první den svahu. Někteří z nás na lyžích stáli poprvé v životě a tak jsme museli začínat na menším, méně prudkém kopci. Zbytek, jakožto ti, kteří na lyžích už stáli vícekrát než jednou, se vydali na modrou sjezdovku. Protože pro některé to byla první jízda za letošní sezónu, dovolily nám paní učitelky dopolední jízdy projezdit volně a každý jak chtěl, s kým chtěl, každopádně to jsme ještě nevěděli, že odpoledne tomu už tak nebude. Později, po velice chutném obědě a odpočinku, jsme se vydali zpět na svah. Tam na nás čekalo nemilé překvapení v podobě dětí z jiných škol, neboli, jak jsem nazvala později večer - "popeláři se smetím".  Tohle "smetí" bylo velice rychlé a bezohledné, takže pokud jste nedávali pozor, tak vás děti vzali s sebou.
Na svahu nás čekala metodika jak nejefektivněji učit děti lyžovat a zaujmout je. Po tomto velice náročném programu jsme vyrazili na chatu, kde jsme si odpočinuli a navečeřeli jsme se. Po večeři nás čekala prezentace o pravidlech na sjezdovce, nejčastějších úrazech na lyžích, první pomoci a program v podobě tance. Vyčerpaní jsme se vydali do pokojů, kde jsme se osprchovali a šli na kutě.
Alexandra Serišová, Pedagogické lyceum, 2. ročník

zveřejněno: 17.01.2024

Svátek má: