BĚH PRO ZDRAVOTNÍHO KLAUNA V ODRÁCH

Při přípravě jubilejního 30. ročníku Celostátní přehlídky církevních škol v zájmové umělecké činnosti jsme přemýšleli o nějaké zajímavé aktivitě, která by přinesla nové podněty. Také jsme si přáli propojit školy v České republice a oslovit i ty, které na přehlídku přijet nemohou, aby toto jubileum mohly prožít s námi. Současně jsme hledali aktivitu, která by měla smysl - přinesla radost, pohyb a třeba dobročinný přesah. A protože jsme pedagogická a zdravotnická škola, podpora Zdravotního klauna se nám logicky nabídla. A nápad byl na světě - přišel od paní kolegyně Mgr. Kateřiny Pavelkové, která se spolu s kolegyněmi Mgr. Nikol Sedláčkovou a Mgr. Lenkou Klepáčovou a studentkami naší školy ujala organizace.

Do tohoto Běhu se dosud zapojilo 18 církevních škol. V Odrách jsme moc rádi přizvali také místní základní školy a byli jsme rádi, že naše pozvání obě školy přijaly. Běh naší školy se konal ve středu 6.3. a běh základních škol pak o týden později ve středu 13. 3., kdy po předchozích deštivých dnech vysvitlo sluníčko a vítalo malé i větší účastníky s dobrou náladou.

Do Běhu pro zdravotního klauna se zapojila celá naše škola, tedy cca 300 studentů a 170 žáků ze ZŠ Pohořská a 170 žáků ze ZŠ Komenská. Na malou chvíli si s námi zatančily ve slunečním dopoledni i děti z MŠ Čtyřlístek a v polední pauze nás podpořili také zaměstnanci městského úřadu. Za finanční příspěvky děkujeme i štědrým kolemjdoucím.

Vybraná částka celkem 10 981,- Kč (2 831,- ZŠ Pohořská, 2 150,- ZŠ Komenská, 6 000,- SPdgŠ a SZŠ sv. A.Č.) poputuje na dárcovské konto organizace Zdravotní klaun, po kapkách se spojí s dary z ostatních škol a věříme, že přinese za pomocí zdravotních klaunů radost do nemocnic a všude tam, kde ji nemocní nejvíce potřebují. Všem dárcům moc děkujeme.

Ing. Pavla Hostašová, ředitelka školy

Zdravotní klaun

#anezkaodry #zdravotniklaun #behprozdravotnihoklauna #pomahame

zveřejněno: 14.03.2024

Svátek má: