Datio v Praze a ZLATÉ PÁSMO

Dne 5. dubna 2024 jsme se vydali do našeho hlavního města Prahy. Nejprve nás čekala dlouhá a náročná cesta zpožděným vlakem. Po příjezdu jsme vyrazili do ubytování, kde nás neminul chvilkový zmatek ohledně karet od pokojů. Vše se ale úspěšně vyřešilo, ubytovali jsme se a vydali jsme se do centra města a zblízka si prohlédli Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Karlův most nebo Prašnou bránu. Shodli jsme se, že noční Praha je opravdu nádherná. Návrat na ubytování jsme si zpestřili lehkým zmatkem při hledání zastávek pražské MHD, opět ale bylo vše úspěšně vyřešeno (nutno podotknout, že přes všechny zmatky a obavy nás stále doprovázel smích i pozitivní nálada).

Sobotní den jsme zahájili výbornou snídaní, po které jsme se vydali do krásných Havlíčkových sadů, a odpoledne nás čekala soutěž Zahrada písní 2024, kde jsme si vyzpívali úžasné zlaté pásmo. Z toho jsme všichni měli obrovskou radost.

Poslední den jsme navštívili Katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha, kde jsme se zúčastnili mše a měli jsme zde také možnost si zazpívat. Poté jsme využili krásného slunečného počasí, prošli se Petřínskými zahradami a prohlédli si také prostory Pedagogické fakulty UK.

Celý víkend byl nezapomenutelný a jsme vděčné za nové zážitky i zkušenosti. Tímto také moc děkujeme učitelům, kteří s námi celý víkend strávili, protože právě díky nim jsme se tohohle všeho mohly zúčastnit a bez nich by to zkrátka nebylo ono.

Tereza Bubeníčková a Anna Sikorová, žákyně PMPA4

 

zveřejněno: 18.04.2024

Svátek má: