Expedice DofE

Expedice Dofe

Dne 7. června 2024 naše šestičlenná skupinka Dofáků vyrazila na druhou, tentokrát již ostrou expedici. Jako cíl trasy a místo k přenocování jsme si zvolili  Kajlovec. Z Oder jsme vyrazili autobusy do Kylešovic. Odtamtud jsme pokračovali do Chvalíkovic, kde začínala naše expedice. Cílem expedice bylo po naplánované trase vyčistit studánky a umístit aktuální foto a komentář na webové stránky www.estudanky.eu.

Vydali jsme se k první studánce, kterou jsme chtěli vyčistit, jenže jsme zjistili, že to už studánka není. Takže jsme alespoň posbírali odpadky v okolí a aktualizovali stránky. Pak jsme pokračovali v cestě. Když jsme došli do Kajlovce, postavili jsme si stany a opekli večeři. Zázemí jsme měli na zahradě jedné z účastnic. Když jsme povečeřeli, chvíli jsme si povídali a pak se rozhodli zahrát karty. Po čtyřech hrách jsme se uložili ke spánku. Ráno jsme sbalili stany a vyrazili na další cestu. Mířili jsme k další studánce, která už byla v pěkném stavu. Voda sice nebyla pitná, ale je to fajn místo k odpočinutí. Vybrali jsme listí z vody a otrhali jsme plevel, ať jde lépe vidět nápis o nepitné vodě. Naši cestu jsme zakončili v Opavě na nádraží, kde jsme expedici oficiálně ukončili a rozjeli se do svých domovů. A protože bylo velké vedro, tak jsme svlažili nohy u splavu. Věřím, že jsme si všichni tato neobvyklá dobrodružství užili, a zvládli tak bronzovou úroveň Dofe.

Členové expedice: Kristýna Kubištová PMPA2, Monika Šálková PMPA2, Adéla Rychtářová PMPA2, Lucie Kožaná PMP2, Daniel Bureš PL2, Jakub Zindler PL2

zveřejněno: 17.06.2024

Svátek má: