Anketa Zlatý Ámos s naší účastí

Anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky.

Navrhovat kandidáty mohli pouze žáci základních a středních škol. Přihláška musela obsahovat stručnou charakteristiku kandidáta, popis jedné společné příhody s ním, podpisy 100 osob, které s přihláškou souhlasí a fotografii kandidáta. To vše bylo nutné poslat do 31. prosince 2020.

Regionální kola Zlatého Ámose byly distanční.

Leden a únor patřil v anketě o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos už tradičně regionálním kolům. Do regionálních kol postoupili všichni nominovaní (letos 83), kteří měli kompletní přihlášku a potvrdili účast v anketě. Na doplnění nekompletních přihlášek měli žáci lhůtu do 31. ledna 2021. Po tomto datu byly nekompletní přihlášky z ankety vyřazeny. Posláním regionálních kol bylo vybrat semifinalisty a osobně se setkat se všemi přihlášenými učiteli a jejich žáky. V minulých letech žáci připravili a tři jejich zástupci předvedli porotě zajímavou a přesvědčující obhajobu nominace paní učitelky nebo pana učitele. Bohužel, osobní setkání v letošním ročníku nebylo možné.
Přesto úkol pro žáky byl i letos stejný - připravit zajímavou obhajobu své nominované učitelky nebo učitele. Jejich fantazii organizátoři meze nekladli. Bylo jen na nich, co vymyslí. Obhajoba mohla mít písemnou podobu (maximálně 1 strana A4), nebo audiovizuální. Její součástí mohly být fotografie (max. 10), kresby, prezentace, audio nebo video (maximálně 2 minuty), anebo kombinace různých forem. Se splněním úkolu mohli dětem pomáhat spolužáci, učitelé, rodiče.
Obhajobu bylo nutné  poslat 28. února 2021.
„Jak znám žákovské obhajoby z minulých let, děti vždy dovedou porotu překvapit. Bylo tomu tak  i letos, i když tentokrát musely využít počítače,“ řekl ředitel ankety školský ombudsman Slávek Hrzal. Porota na základě přihlášky a zaslané obhajoby vybrala 8. března postupující do semifinále. Nebylo to snadné vybrat ze 48 bezva kantorů pouze 12 semifinalistů. Navíc na každé obhajobě bylo znát, že si s ní žáci dali práci, že jim záleželo na tom, aby jejich paní učitelka nebo jejich pan učitel postoupili.
I letošní 28. ročník ankety Zlatý Ámos představil řadu úspěšných pedagogů, které si jejich žáci oblíbili nejen pro jejich odbornost, nasazení a zájem, ale často i pro jejich humor a nadhled.
 

VŠEM NOMINOVANÝM GRATULUJEME!
Děti jim tak vyjádřily svůj obdiv, úctu, uznání.  Zvítězili u velmi přísné poroty - u svých žáků. To je největší ocenění, kterého se učitelkám a učitelům může dostat.

Výsledky regionálních kol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zveřejněno: 08.03.2021

Svátek má: