Okresní soutěž v anglické konverzaci pro SOŠ

V březnu se pořádalo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci, které proběhlo na gymnáziu v Novém Jičíně. Letos „naše barvy“ v této soutěži hájila Tereza Glabasniová ze třídy PL3, vítězka školního kola. Tereza naši školu reprezentovala skvěle, umístila se v své kategorii jako druhá. Zde jsou její postřehy:

Soutěž se skládala z poslechové a mluvené části, která se nadále dělila na vyprávění o sobě, popis obrázku a vyprávění na vylosované téma.

K mému překvapení nebyl poslech zaměřen až tak na délku a komplikaci určitých rozhovorů, ale spíše na odlišné a silné přízvuky. Tahle část proběhla velmi dobře a mně se podařilo nasbírat plný počet bodů. Po dopsání jsme byli zavedeni do čekací místnosti, kde nám bylo přiřazeno pořadí podle našich křestních jmen a já tak skončila až na předposledním místě. Když už jsem se dostala konečně na řadu, tak jsem byla stresem úplně bez sebe. Vešla jsem dovnitř a vše vypadalo dobře do doby, než došlo na popis obrázku, při němž se mi úplně začernilo v hlavě. Měla jsem pocit, že ze sebe nedostanu ani slovo. Naštěstí jsem se přes to dostala a u vyprávění na téma SPORT se mi podařilo zase uklidnit.

I přes všechen ten strach, který mi přijde úplně zbytečný, když se na to zpětně dívám, jsem ráda, že jsem se toho mohla zúčastnit a budoucím účastníkům bych ráda popřála hodně štěstí a klidnou hlavu! Nakonec bych chtěla ještě poděkovat paní učitelce Smějové, která jela jako můj doprovod a část poroty a za tuhle životní zkušenost, na kterou jen tak nezapomenu. :)

zveřejněno: 05.04.2022

Svátek má: