ERASMUS+ SLOVENSKO/HOLÍČ

Ve dnech 19. března 2023 až 1. dubna 2023   jsme v rámci projektu Erasmus absolvovali stáž v krásném a příjemném městě Holíč nad Moravou. Celkem nás tuto stáž absolvovalo 8 ošetřovatelů z 2. a 3. ročníku a čtyři doprovázející učitelky.

Senior dom Terézia, místo, kde jsme pracovali, se nachází v příjemném prostředí a blízkosti Holíčského zámku, u jeho bastionu a upravených zámeckých zahrad. Toto zařízení sociálních služeb je určeno pro seniory na dožití, pro zdravotně a sociálně postižené osoby, pro manželské páry i s různým stupněm zdravotního postižení. Zařízení je bezbariérové, všechna lůžka mají v dosahu signalizační zařízení na přivolání pečovatelského personálu, všechny ubytovací místnosti jsou vybaveny připojením na internet a TV signál.

Ošetřovatelé poskytovali pečovatelské služby, krmili klienty, pomáhali s hygienickou péčí, pomáhali s rehabilitací tělesnou i psychickou. Sami klienti uváděli jako velký přínos pobytu fakt, že si mohli popovídat s našimi studenty česky a oprášit své znalosti ještě z dob společného státu. Studenti byli rozděleni po dvojicích a každá dvojice absolvovala stáž na různých odděleních Senior domu Terézia. Jedna z dvojic spolupracovala s ergoterapeuty a zapojovala se s klienty do pracovních činností. Pro klienty Senior domu Terézia byli studenti vítaným zpestřením jejich každodenního života a napomáhali personálu s další socializací klientů, jejichž zdravotní stav již mnohdy nedovoloval udržovat jakékoli sociální vazby. 

Doufám, že jsme se klientům a personálu Senior domu Terézia líbili a budou na nás vzpomínat tak, jak se líbilo i nám.

Děkujeme paní ředitelce. Ing. Martě Tomčíkové a veškerému personálu za přijetí.
 

Mgr. Jana Tymlová, Libuše Molnárová, DiS., Nina Janigová, Mgr. Markéta Biskupová

zveřejněno: 04.04.2023

Svátek má: