OKÉNKO Z MÁLAGY (3) 🌞

Dnešní okénko bude o naší praxi, kterou vykonáváme ve dvou zařízeních v Málaze. První skupina (Danča, Kája, Nikča) pracuje v rezidenci Doňa Emilia. Jedná se o domov důchodců, který se zaměřuje na mobilní a imobilní pacienty.

"První den jsme se seznámily s naší mentorkou Marií Antonií, která nás srdečně přivítala. Od druhého dne jsme poznávaly chod zařízení, začaly jsme provádět péči o lůžko, hygienickou péči, krmení pacientů, dále jsme se věnovaly bandážím dolních končetin, péči o rány, měřily jsme fyziologické funkce a v neposlední řadě jsme se seznámily s dokumentací. Vždy se na nový pracovní den těšíme, jelikož získáme nové poznatky, které můžeme využívat v dalším průběhu studiu. Osvědčila se nám také základní znalost španělštiny, kterou každý den využíváme v komunikaci s personálem. Už teď víme, že stáž nám dala hodně zkušeností do praxe."

Druhá skupina (Petra, David, Matěj) dojíždí do BM Centro del día, což je denní stacionář. "Každý den zahajujeme pečlivým úklidem prostor zařízení. Poté čekáme na příjezd klientů. Po snídani následuje rehabilitace, u které si klienti protahují celé tělo pomocí míčových her a také procvičují jemnou motoriku. Klienti hrají různé hry, v rámci terapie vyrábějí různé figurky a také jsme společně připravovali typický španělský dezert na odpoledne. Za klienty dochází rehabilitační sestra, kadeřnice či pedikérka. Zařízení se nám velmi líbí, protože vidíme, že pobyt v centru prospívá nejenom fyzickému stavu, ale také psychické pohodě. Socializace je velmi důležitá a prospěšná a nemělo by se na ni zapomínat."

Po skončení pracovního dne se snažíme poznat krásy okolí a dnes jsme vyrazili na zdejší hrad Gibralfaro, kde se snoubí arabská a křesťanská historie. Náš pobyt se velmi rychle blíží ke konci, bohužel.

Jsme rádi za příležitost zúčastnit se programu Erasmus+ a doporučujeme jej pro všechny studenty. Píle se vyplatí! 😍

 

Více fotografií z výletů i ze zařízení naleznete ZDE.

zveřejněno: 05.04.2023

Svátek má: