podzimní sportovní kurz

Cykloturistický kurz.

Píše se den 18. září 2023 a 51 statečných studentů vyráží na „cyklák“. Po překonání cyklostezky jsme se rozdělili na tři skupiny. Vzali jsme to přes Vítkov, kde jsme si dali pauzu, a poté jsme vyrazili k místu ubytování, tj. do Jánských koupelí. Rozdělily se pokoje a vyrazilo se na prohlídku Raabovy štoly, břidlicového dolu. Cesta k němu vedla stejnou trasou, jakou jsme přijeli. V tuto chvíli na pohyb nezvyklí studenti lapali po dechu, a to ještě nevěděli, že je čeká okružní jízda. Zatímco první a třetí skupinka zvládla úspěšně odjet naplánovanou trasu, druhá skupina se ztratila. Malinko zaimprovizovala a napojila se na správnou cestu. Na konci dne na všechny čekal kuřecí řízek.

Druhý den započal rozcvičkou. Po snídani nasedla první skupina na kolo a statečně vyjela do deště. Tento den se vedl ve znamení horolezectví. Zprvu mělo počasí jiné plány. A tak se stalo, že zatímco první skupina čekala v jeskyni, až déšť přejde, druhá skupinka si vychutnávala teplý čaj v restauraci. Počasí se nakonec uklidnilo, druhá skupinka se dostala na lezení jako první. Tři trasy, každá jiné obtížnosti. Někteří šikovní studenti zvládli vylézt až na vrchol, někteří zdolali i více cest.

Třetí den se druhá skupinka rozdělila mezi jedničky a dvojky. Vyjelo se ztuha do kopce, krásně se sjelo z kopce. Na programu byl rafting. Naučili jsme se ovládat raft a užili si závody. Čtyři horké hlavy byly zchlazeny při pádu do vody. Po vyšlapání kopce na nás čekala odměna v podobě občerstvení a zříceniny hradu Vikštejn. Večer jsme opekli špekáčky pod nebem plným hvězd.

Čtvrtý den jsme se vypravili směr Hradec nad Moravicí. Navštívili jsme pštrosí farmu Vendelín. Cesta byla kamenitá. Při sjezdu u většiny fungoval pud sebezáchovy a raději sesedli z kola. Dojeli jsme k zámku, kde si někteří dali kávičku. Při cestě zpět jsme naplnili žaludky v restauraci. I s plným žaludkem jsme zvládli překonat „nekonečný kopec“ a dojet k ubytování.

Přišel pátek. Požehnání ať jsou ti, již zrušili ranní rozcvičku. Naložili jsme kufry do auta a vydali se na strastiplnou cestu do Oder. Na lesní cestě se vyplavil adrenalin do krve, když jsme se brodili řekou. Na posledních pár metrech chytli studenti druhý dech a rychlostí světla dojeli až ke škole, kde už netrpělivě čekali rodiče. Byl to náročný, ale krásný týden.

Napsala Iva Nahorniaková, upravila Lucie Bémová

žákyně PMP3

 

 

 

 

zveřejněno: 01.10.2023

Svátek má: